Informacinių technologijų draugas nuo 2003 m.
Mob.:
+370 604 12212
Kodėl Jums reikia mobilios svetainės versijos?

mobile_720x267

Kadangi neretai sulaukiu klausimų dėl mobilios versijos, pasistengsiu koncentruotai surašyti argumentus, padėsiančius apsispręsti.

Netmarketshare.com duomenimis, pasauliniu mastu 2016-07 mėn. mobilius arba planšetinius kompiuterius naršymui naudojo 27,69% interneto vartotojų.  Palyginimui to pačio šaltinio duomenimis 2015-07 mėn. tokių vartotojų buvo 20,99%. (Šaltinis: netmarketshare.com)

Remiantis 2016 m. CISCO rengiama pasauline mobilaus srauto prognoze, kasmet iki 2020m. sulauksime 53% vidutinio metinio mobilaus srauto augimo. (Šaltinis: cisco.com)

2014 metais comScore.com tyrimo duomenimis, pirmą kartą JAV laikas naudojantis internetu mobilaus telefono aplikacijomis aplenkė laiką naudojantis kompiuteriais. Šis tyrimas apima visą naudojimąsi aplikacijomis t.y. į jį įskaičiuotas ir laikas, kurį vartotojai praleidžia pvz.: facebook. Jis idomus ne tik todėl, kad aiškėja, kad amerikiečiai laiką leidžia su mobiliaisiais įrenginiais rankose, bet labiau todėl, kad rodo tendencijas. Beje, apie šį tyrimą pranešė ir CNN, ir kiti žiniasklaidos milžinai. (šaltiniai:comScore ir CNN)

Pasaulio tendencijas apžvelgėme, o kokia sitaucija pas mus? Bandžiau surasti tikslius TNS ar Gemius Audience tyrimus bet konkrečių skaičių neradau, todėl galiu pasiremti tik savo prižiūrimais projektais. Peržiūrėjus apie 10 lankomiausių mūsų klientų svetainių 2016 liepos mėnesio duomenis, mažiausias mobilių ir planštinių apsilankymų procentas – ~25% ir dižiausias – ~60%. Vidurkis 45,12%. Idomu tai, kad tokią peržiūrą darau nuo 2016m. sausio mėn ir sausio mėn. vidurkis – 31,57%.

mobilus_plansetiniai_procentas_vidurkis

Sakykime patikėjote, kad pasaulio ir Lietuvos interneto vartotojai po truputi persiorientuoja ir pradeda naudotis mobiliais įrenginiais. Bet ką gi tai reiškia mobilios interneto svetainės neturinčiam verslininkui?  Atsakymą į šį klausimą 2015tais metais pateikė google.

Google paskelbė, kad nuo 2015m. balandžio 21d.  svetainės pritaikymas mobiliems įrenginiams turės didelę įtaką paiškos rezultatams. (Šaltinis: google.com)
Tai reiškia, kad lankytojas besinaudojantis mobiliu tarp paieškos rezultatų greičiausiai Jūsų neras, jei Jūsų svetainė nepritaikyta mobiliems.
Beja, pasitikrinti ką google mano apie Jūsų svetainės “mobilumą” galite čia.

Kita išvada apie nemobilias svetaines visiškai paprasta. Jei neturėsite mobilios svetainės kasmet prarasite vis didesnę potencialių lankytojų auditoriją.

 

Straipsnio autorius
Antanas Kaselis
programuotojas su daugiau nei 15 metų interneto svetainių kūrimo ir piežiūros patirtimi.

(c) SoftiSite 2011 visos teises saugomos